ROZMIAR CZCIONKI

Profile

Dostosuj wygląd

Aktualności

Rozwój wymaga współpracy – konferencja podsumowująca

 

18 października br. w Hotelu Mercure w Poznaniu odbędzie się konferencja podsumowująca cztery lata projektu pt. Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego.

Głównym celem projektu doradczego realizowanego przez Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich i Związek Gmin Wiejskich RP była pomoc doradcza we wzmocnieniu istniejących lub utworzeniu nowych lokalnych partnerstw i wsparcie ich w pracach nad wnioskami o dotację z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, na przedsięwzięcia służące rozwojowi obszarów funkcjonalnych miast.

Wsparcie realizacji projektów w ramach projektu predefiniowanego odbywało się poprzez:

  • konsultantów – opiekunów i ekspertów sektorowych (m.in.: pomoc doradcza, szkolenia specjalistyczne, monitoring postępów we wdrażaniu projektów i propozycje ulepszeń w tym zakresie);
  • komponent edukacyjno-informacyjny, a w nim organizowanie  wyjazdów studyjnych do Norwegii dla przedstawicieli beneficjentów i rewizyty przedstawicieli norweskich samorządów; cykliczne spotkania tematyczne partnerstw w celu wymiany doświadczeń; seminaria regionalne i konferencje informacyjne, rozszerzenie Bazy Dobrych Praktyk i stałe doradztwo prawne dla JST planujących i realizujących współpracę międzysamorządową i międzysektorową.

Konferencja będzie okazją do plenarnego zaprezentowania rezultatów prac partnerstw biorących udział w programie. Planowana jest także debata na temat roli współpracy w obszarach funkcjonalnych w realizacji polskiej polityki rozwoju przedstawionej w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Swoimi komentarzami podzielą się także przedstawiciele świata nauki, m.in. prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Związku Powiatów Polskich.

 

Partnerzy projektu

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Rozwój wymaga współpracy – konferencja podsumowująca

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności. ZAMKNIJ