ROZMIAR CZCIONKI

Profile

Dostosuj wygląd

Baza wiedzy i forum

Współpraca międzysamorządowa i międzysektorowa w Polsce - raport z badania

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" na zlecenie Związku Miast Polskich przeprowadziła badanie współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej w Polsce i opracowała raport końcowy podsumowujący wyniki tego badania.

Inicjatywa Związku Miast Polskich, by przeprowadzić badania funkcjonowania partnerstw lokalnych w Polsce i ustalić czynniki, które mają znaczenie dla ich rozwoju, wydała nam się nadzwyczaj cenna. Przystąpiliśmy do niej z przekonaniem, że uczestniczymy w procesie, która ma znaczenie nie tylko dla przyszłości samych partnerstw, ale dla przyszłości samorządu jako takiego - napisali autorzy raportu.

Badanie miało charakter ogólnopolski – objęło analizę dostępnych danych dotyczących współpracy międzysektorowej i międzysamorządowej w skali kraju, a także badania partnerstw lokalnych w różnych regionach i typach społeczności. Ze względu na zakładaną skalę badania oraz bogactwo już istniejących danych umożliwiających opisanie ogólnej skali i problemów współpracy lokalnej, proponowane w jego ramach badania empiryczne koncentrowały się na funkcjonowaniu 37 partnerstw lokalnych objętych wsparciem w ramach projektu predefiniowanego.

Badanie posłużyło opisaniu aktywności i wzajemnych relacji aktorów w partnerstwach wspieranych przez ZMP, a także czynników decydujących o kształcie oraz charakterze tych relacji.

Partnerzy projektu

Jesteś tutaj: Strona główna Baza wiedzy i forum Współpraca międzysamorządowa i międzysektorowa w Polsce - raport z badania

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności. ZAMKNIJ